
Tavara-asema
Tammela, Tampere, Finland, 33100
Tapahtumat
D-Block & S-te-Fan
perjantai Ovet: 22:00
Hae lippuja
Hardstyle-genren ehdottomiin huippunimiin kuuluvat D-Block & S-te-Fan palaavat Suomeen! Hollantilaisduo on tullut vuosien varrella tunnetuksi koukuttavista melodioistaan ja voimakkaista bassolinjoistaan – soundista, joka pitää yleisön otteessaan koko illan. D-Block & S-te-Fanin energiaa uhkuva show valtaa Tampereen Tavara-aseman perjantaina 9.5.2025. DBSTF:n lisäksi Tavara-aseman lavalla tykittävät kotimaiset AGNIA ja Project Red.
Lähes 20 vuoden ajan D-Block & S-te-Fan on muovannut hardstyle-soundia valloittaen maailman suurimpia festivaaleja, kuten Defqon.1, Qlimax ja Tomorrowland. Klassikkostatuksen saavuttaneet albumit kuten Music Made Addictz ja Rockin’ Your Mind vakiinnuttivat duon aseman hardstyle-genren huipulla.
Vuonna 2017 julkaistu hittialbumi Antidote sytytti uudelleen rakkauden kovempiin soundeihin, jonka jälkeen duon nousukiito ei ole näyttänyt hidastumisen merkkejä. Vuosi vuodelta parivaljakon tuotannot jatkavat kehittymistään kohti uusia tasoja ja viraalien hittien, kuten Angels & Demons sekä Feel It! (yhteistyössä D-Sturbin kanssa) johdolla he ovat saavuttaneet huikeat 100 000 000 vuosittaista striimiä Spotifyssa.
D-Block & S-te-Fan villitsi suomalaisyleisöjä viimeksi syksyllä 2024 Helzinki Hardstyle Festival –tapahtumassa ja keväällä on aika ensiesiintymiselle Tampereella. Keikan odotetaan myyvän loppuun, joten varmista lippusi ajoissa!
LIPUT:
Nyt myynnissä
Virallinen lipunmyyjä: Tiketti
Katso lisätiedot lipuista lipunmyyjän sivuilta.
Lisätietoja ja usein kysyttyjä kysymyksiä tapahtumiin liittyen löydät FAQ-osiostamme.Katatonia: UK & Europe Tour 2025
tiistai Ovet: 18:00
Hae lippuja
Ruotsalainen surumielisyyden suurmestari Katatonia tuo talven pimeyteen katarttisen keikkakokemuksen osana Euroopan-kiertuettaan. Yhtye nähdään Tampereen Tavara-asemalla 11. marraskuuta ja Helsingin Kulttuuritalolla keskiviikkona 12. marraskuuta 2025. Tunnelman alustavat tummasävyistä progressiivista metallia soittava ruotsalainen Evergrey sekä italialainen vaihtoehtometalliyhtye Klogr.
Katatonian vokalisti ja perustajajäsen Jonas Renkse kommentoi: "Olemme erittäin innoissamme päästessämme kiertueelle ystäviemme, Evergreyn ja Klogrin, kanssa. Kun kesä on haipunut muistoihin, alamme valmistautua tuomaan faneillemme suurimman ja parhaan kiertueemme tähän mennessä. Nähdään syksyllä!"
Katatonia julkaisi viimeisimmän, niin fanien kuin kriitikkojenkin ylistämän Sky Void of Stars -albuminsa vuonna 2023. Vuosikausia murheisen metallin eturintamassa mököttänyt yhtye yhdistää ainutlaatuisella tavalla melodisen death metalin ja tunnelmallisen post rockin, luoden syvän vaikuttavia ja tunteisiin vetoavia äänimaisemia.
LIPUT:
Myyntiin pe 14.3.2025 klo 10
Virallinen lipunmyyjä: Tiketti
Katso lisätiedot lipuista lipunmyyjän sivuilta.
Lisätietoja ja usein kysyttyjä kysymyksiä tapahtumiin liittyen löydät FAQ-osiostamme.